Niemcy vs Polska – dwa motoryzacyjne światy

Podróżując po polskich drogach można odnieść wrażenie, że z naszą motoryzacją jest coraz lepiej. Powstają nowe drogi, stare są remontowane, w codziennym ruchu można natomiast spotkać również nowe samochody, a nie stare trupy. Czyli generalnie można powiedzieć, jest nieźle, coraz lepiej.

Jednak wystarczy wyjechać do naszych zachodnich sąsiadów by uzmysłowić sobie, że tamten motoryzacyjny świat jest już epokę dalej niż my w Polsce. Gdy więc odwiedzimy Niemcy chociażby na kilka dni i potem odniesiemy to do naszej krajowej motoryzacji to nie pozostaje nic innego jak tylko załamać ręce.

Będąc w kwietniu w Niemczech nakręciłem takiego oto vloga, gdzie poruszyłem tematy związane z remontami dróg oraz ograniczeniami.

Generalnie w Polsce jakoś brak logiki, zarówno w kwestii budowy dróg jak i ich oznaczenia. W Niemczech widać ład, przemyślane rozwiązania i harmonię. W Polsce natomiast jest chaos, wiele znaków stawiane są z czapy bez jakieś analizy, itp. Na zasadzie gdy trzeba postawić ograniczenie prędkości, to odnoszę wrażenie, że nikt nie zastanawia się czy rzeczywiście trzeba dawać 40 km/h, może dałoby się 60 km/h, ale po co. To chyba w niektórych przypadkach jest tak: „Mamy znak 40 w magazynie to taki postawmy…”.

Ciekawe ile czasu jeszcze upłynie zanim w Polsce na drogach zacznie być chociaż w części podobnie jak w Niemczech. A najlepsze jest to, że jak się tak przypatrzymy, to Niemcy nie mają jakiś nie wiadomo jakich mega rozwiązań. To naprawdę proste i skuteczne pomysły, zastanawiam się więc dlaczego w Polsce nie potrafimy ich zaszczepić?

Zobacz również: Goodyear - konferencja

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Blogi:

Fiat Aegea - krok w drodze po sukces Maciek Testuje - Škoda Yeti 2.0 TDI Monte Carlo Fiat ma ogromny problem, ale widać światełko w tunelu Škoda Superb - nowa limuzyna dla ludu! Honda Civic Type R - dzika bestia dostała turbo! "Paris et Tour Auto 2015" cz. 2 (ciąg dalszy) "Paris et Tour Auto 2015" cz. 2 Ford Fiesta - mała piękność Audi TT - trzy generacje stylu Włochy - Italiano cuore "Paris et Tour Auto 2015" cz. 1 Jeep Renegade - amerykanin z Włoch VII Ogólnopolski Zlot Mustangów | Toruń 25.04.2015 USA - kraj spełnionych marzeń O tym co w motoryzacji mnie wkurza Offroad dla prawdziwej kobiety Zostać legendą Formuły 1 Niesamowita przygoda – Rauh-Welt Begriff [część 2] BMW X5 (E70) XDrive35d - kawał samochodu Toyota Yaris 1.33 VVT-i - Project Automotive - test [wideo] Gadżety – czyli po co komu koło zapasowe ? CarTech4x4 przedstawia klasyczną wyprawówkę Maciek testuje - Fiat 500 1.2 Lounge Poznań Motor Show 2015 - wideorelacja Project Automotive

Popularne w tym tygodniu:

Renault Clio R.S. 220 Trophy – test [wideo]